Bezpłatne sadzonki drzew dla wszystkich w akcji #sadziMY w każdym nadleśnictwie w Polsce, także w Szczecinku
Już 12 kwietnia, najbliższy piątek, leśnicy z całej Polski, w tym także z Nadleśnictwa Szczecinek, podzielą się sadzonkami drzew z mieszkańcami. To część akcji o nazwie #sadziMY, której celem jest promowanie sadzenia drzew.
Nadleśnictwo Szczecinek przy ulicy Polnej 22 otworzy swoje bramy dla gości o 9 rano i zaprosi ich do godziny 15. Jak poinformowała Katarzyna Klimek z Nadleśnictwa, sadzonki będą pochodzić z rodzimych gatunków drzew. Tym razem na chętnych czekać będą jarząby pospolite i klony jawory.
Wszystkie sadzonki przekazane zostaną bezpłatnie, a inicjatywa obejmuje wszystkie nadleśnictwa w kraju. Leśnicy przygotowali milion drzewek i krzewów – iglastych i liściastych, które każdy będzie mógł posadzić we własnym ogrodzie lub doniczce na tarasie lub balkonie. Leśnicy sugerują, że warto zabrać ze sobą opakowanie na sadzonki, ponieważ większość z nich jest hodowana bez użycia tradycyjnych doniczek.

Bezpieczne wakacje w Bornem Sulinowie: co ustalono na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Cuda Wianki 2026: magiczne wspomnienia z plaży nad jeziorem Baczyno
Wawel Truck rusza na wakacyjne wydarzenia przed Muszlą Koncertową!
Szczecinek w przedwakacyjny weekend: Noc Świętojańska, historyczne zagadki i plenerowe kino czekają!
Sezon kąpielowy w Bornem Sulinowie rusza 1 lipca!
Policjanci ratują koziołka na ruchliwej drodze w Szczecinku
Prace na ul. Jana Brzechwy w Bornem Sulinowie – nowa droga już wkrótce!
Zaskroniec w Szczecinku – Straż Miejska na ratunek!