Bezpłatne sadzonki drzew dla wszystkich w akcji #sadziMY w każdym nadleśnictwie w Polsce, także w Szczecinku
Już 12 kwietnia, najbliższy piątek, leśnicy z całej Polski, w tym także z Nadleśnictwa Szczecinek, podzielą się sadzonkami drzew z mieszkańcami. To część akcji o nazwie #sadziMY, której celem jest promowanie sadzenia drzew.
Nadleśnictwo Szczecinek przy ulicy Polnej 22 otworzy swoje bramy dla gości o 9 rano i zaprosi ich do godziny 15. Jak poinformowała Katarzyna Klimek z Nadleśnictwa, sadzonki będą pochodzić z rodzimych gatunków drzew. Tym razem na chętnych czekać będą jarząby pospolite i klony jawory.
Wszystkie sadzonki przekazane zostaną bezpłatnie, a inicjatywa obejmuje wszystkie nadleśnictwa w kraju. Leśnicy przygotowali milion drzewek i krzewów – iglastych i liściastych, które każdy będzie mógł posadzić we własnym ogrodzie lub doniczce na tarasie lub balkonie. Leśnicy sugerują, że warto zabrać ze sobą opakowanie na sadzonki, ponieważ większość z nich jest hodowana bez użycia tradycyjnych doniczek.

Policjanci ratują koziołka na ruchliwej drodze w Szczecinku
Zespół Szkół Nr 7 z Białego Boru zdobył miejsce na Centralnym Zlocie Klas Wojskowych 2026
Święto Wody w Szczecinku: sportowe emocje i rodzinna zabawa 4 lipca!
Nowe mieszkania w Barwicach: Dni Otwarte na budowie!
Dzień Ojca: Uczcijmy Tatusiów i Mundurowych Bohaterów
Dzieci z „Strefy Marzeń” wyrażają wdzięczność policji za wsparcie
Policja w Szczecinku ujawnia 50 wykroczeń podczas kontroli hulajnóg i rowerów
Szczecinek wybiera korzystną pożyczkę zamiast drogiego kredytu