Szczecinek rezygnuje z członkostwa w Stowarzyszeniu "Droga S11"
Zgodnie z decyzją radnych, Szczecinek ma zamiar opuścić Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw „Droga S11”. To ciało gromadzi samorządy znajdujące się wzdłuż drogi krajowej numer 11, które aktywnie dążą do budowy drogi ekspresowej S11. Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas, podkreślił, że wycofanie się ze Stowarzyszenia nie jest równoznaczne z niepopieraniem projektu budowy trasy S11. Szczególnie ważny jest dla miasta odcinek do Piły i Poznania, stąd droga S11 nazywana jest „drogą życia”. Wyjaśnił również, że działalność Stowarzyszenia nie przynosi efektów, a uczestnictwo w nim jest fikcją. Przedstawiciele miasta rzadko uczestniczyli w spotkaniach stowarzyszenia, mimo regularnie opłacanych składek. Decyzje dotyczące drogi są podejmowane poza stowarzyszeniem, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie bierze pod uwagę stanowiska „Drogi S11”.
Stowarzyszenie powstało w Koszalinie w 2006 roku, jak podaje oficjalna strona organizacji. Jego misją jest doprowadzenie do budowy drogi ekspresowej o długości około 550 km, która będzie przechodziła przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz śląskie, łącząc północ z południem Polski. Obecnie skupia dwa województwa, czternaście powiatów, trzydzieści trzy gminy i pięciu członków wspierających.
Na terytorium województwa zachodniopomorskiego droga S11 jest już gotowa na odcinku od Kołobrzegu do Bobolic. Obecnie prowadzone są prace budowlane na ostatnim odcinku w naszym województwie, z Bobolic do Szczecinka. W planach jest budowa obwodnicy Obornik niedaleko Poznania, a także inwestycje na odcinkach od Obornik do Piły i z Piły do Szczecinka. Jednak ten ostatni fragment napotkał problemy wynikające z odwołań od decyzji środowiskowej.